Erken Kariyer Görev Grubu

Erken Kariyer Görev Grubu Üyeliği

Değerli Üyelerimiz,

Bilimsel ve kanıta dayalı tıp ilkesi ile alanlarında hekimlerin kendini geliştirebileceği her türlü koşulların sağlanmasını bir vizyon olarak belirleyen Türk Toraks Derneği (TTD), bünyesindeki zengin çalışma grupları ve görev gruplarının arasına bir yenisini daha ekleyerek Erken Kariyer Görev Grubunu (EKGG) kurmuştur. EKGG kurulduğu tarihten itibaren büyük ilgi görerek kısa bir süre içerisinde sayısı hızla artan üyeleri ile giderek zenginleşmektedir. Bu proje özellikle akademisyenliğin başında olan ya da akademik planları olan genç üyelerin hedeflerine yönelik projelerine destek olmak ve yeni proje fırsatları sağlamayı başlıca hedeflemektedir.

Erken Kariyer Görev Grubuna katılmak için öncelikle Türk Toraks Derneğine asil üyelik gerekmektedir. TTD asil üyelik için aşağıdaki basamakların uygulanması gerekir;

Derneğimize üye olmak için https://www.toraks.org.tr/memberAddUpdate.aspx linkinde bulunan yeni üyelik formunu doldurmanız gerekmektedir. Form doldurma işlemini tamamladıktan sonra hangi ilde ikamet ediyorsanız o ile bağlı şubemizin ( https://www.toraks.org.tr/page.aspx?menu=7 linkinden ulaşabilirseniz ) hesap bilgilerine 25 TL üyelik aidat ücretini yatırmanız, banka dekontunu da mail yolu ile para yatırdığınız şubenin şube başkanı ve sekreterine mail ile göndererek, “şubenize yeni üye oldum; üyelik formunu doldurdum, üyelik aidatını yatırdım, dekontu ektedir üyeliğimin aktif hale getirilmesini önemle rica ederim” şeklinde bilgilendirme maili göndermeniz gerekmektedir.

Erken Kariyer Görev Grubu üyeliği için ise derneğe üye olduktan sonrawww.toraks.org linkindeki sağlık profesyonelleri kişisel sayfanızdan bilgilerinizi güncellediğiniz alanda çalışma grupları tercih kısmında Erken Kariyer Görev Grubunun seçilmesi ve [email protected] adresine EKGG’na  özgeçmişiniz (CV) ile üye olma talebini belirtir bir mail gönderilmesi gerekmektedir. Başvurunun ardından değerlendirme sonrası EKGG üyelik onayı sonrası üyelerimiz dâhil edilecekleri EKGG mail grubu iletişimi ile proje duyurularından faydalanabilecek ve projelerde aktif rol alabileceklerdir. EKGG üyelik sonrası TTD sitesindeki kişisel bilgilerin güncellendiği alanda tercih ettikleri ilgi alanına ait çalışma gruplarını mail ya da grubun iletişim portalında bildirmeleri gerekmektedir. Bu sayede üyelerin ilgi alanlarındaki projelerden faydalanabilmesi sağlanacaktır.

EKGG’na 40 yaş altı ve akademik hedefleri olan bütün meslektaşlarımızın katılımlarını bekliyoruz. 

Sevgi ve saygılarımızla,

Dr. İlim IRMAK

Erken Kariyer Görev Grubu Sekreteri