Pulmoner Rehabilitasyon ve Kronik Bakım Çalışma Grubu

Pulmoner Rehabilitasyon Haftası Etkinlerimiz

Sayın Türk Toraks Derneği Üyeleri,

10-16 Mart 2019 Pulmoner Rehabilitasyon Haftası çerçevesinde T.C. Sağlık Bakanlığı, Türk Toraks Derneği ve GARD Türkiye olarak bugüne kadar şube ve il temsilciliklerimizden ulaşan etkinlik planı aşağıdaki listede belirtilmiştir. Bu etkinliklerin gerçekleştirilmesini sağlayacak TTD Pulmoner Rehabilitasyon ve Kronik Bakım Çalışma Grubu, TTD Şube Başkan ve Yürütme Kurulları ile İl Temsilcilerine ve konuşmacılara, şimdiden teşekkür ediyor, etkinlik sonrası geri bildirimlerini bekliyoruz.

Sizleri hastalarınızı en yakın merkezdeki etkinliğe ulaşmaları konusunda destek olmaya ve tüm hafta boyunca (https://www.toraks.org.tr/subNews.aspx?sub=182&notice=5127 ) web sitemizde yer alan Pulmoner Rehabilitasyon Haftası yayınlarını hastalarınızla paylaşmaya davet ediyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla,

A. Berna Dursun                             Hasan Bayram

Genel Sekreter                                 Genel Başkan 

 

İLLER

 

SORUMLU HEKİMLER

 

ETKİNLİKLER

 

 

 

Yalova

 

 

 

Ertan Sarıbaş

10-16 Mart 2019 tarihleri arasında İl Sağlık Müdürlüğünde basın bildirisi yayınlanacak. Birinci ve İkinci Basamak Sağlık Kurumları afiş ve broşür basıp dağıtacak, halk ve hizmet içi eğitimler verecek.11.03.2019 da Yalova Gençlik Merkezi’nde ve 13.03.2019 da Yalova Üniversitesinde Dr. Ayten Alp tarafından seminer verilecek.12.03.2019 da Star AVM de stand açılacak. 14.03.2019 da İl Sağlık Müdürlüğünden, Kent Meydanına yürüyüş yapılacak. 14.03.2019 da İl Sağlık Müdürlüğü tarafından farkındalık oluşturmak için yerlere konu ile ilgili sticker yapıştırılacak.

Niğde

Ali Tabaru

Hasta ve hasta yakınları için PR bilgilendirme toplantısı yapılacak.

Burdur

Sabri Serhan Olcay

13 Mart 2019 tarihinde saat 10:00 da Burdur Devlet Hastanesi Eğitim Salonunda yerel basına basın bildirisi okunacak, video izletilecek, Pulmoner Rehabilitasyon programına katılan hastalar deneyimlerini paylaşacak. Pulmoner Rehabilitasyon Ünitesi tanıtılacak. Saat 11:00 de Burdur Sağlıklı Hayat Merkezinde 1. Nolu Aile Hekimliğine bağlı Koah hastalarına Pulmoner Rehabilitasyon anlatılacak ve solunum egzersizleri fizyoterapist tarafından gösterilecek.

İzmir Şube

Hülya Doğan Şahin

İzmir Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, 11.3.2019 ya da 12.3.12019 tarihinde halka ve sağlık çalışanlarına yönelik, basının da katılımı ile gerçekleştirilecek bilgilendirme toplantısı yapılacak.

Batı Anadolu Şube

Eskişehir

Füsun Alataş

Polikliniklerdeki ekranlardan video ile PR hakkında bilgilendirme yapılacak. Basın yoluyla halka duyurulacak.

Ankara Şube

İpek Candemir

11 Mart 2019 tarihinde 13:00- 14:00 saatleri arasında Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonunda hasta eğitim toplantısı yapılacak.

İstanbul Şube

Esin Tuncay

Pulmoner Rehabilitasyon ve Kronik Bakım Çalışma Grubu ve Türk Toraks Derneği İstanbul Şubesi tarafından 06.03.2019 tarihinde İstanbul  Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde "Teorikten Pratiğe Pulmoner Rehabilitasyon Sempozyumu" gerçekleştirilecektir.

Manisa

Arzu Yorgancıoğlu

Üniversite hastanesi, şehir hastanesi ve devlet hastanesinde stand açılacak. TV programı yapılacak. Belediye otobüslerinde  , ASM lerde  LED tv lerde Rehabilitasyon videoları gösterilecek.