Pulmoner Rehabilitasyon ve Kronik Bakım Çalışma Grubu

Pulmoner Rehabilitasyon Haftası Etkinlerimiz

Sivas

Sorumlu Kişi: Dr. Zehra Seyfikli

Hasta bilgilendirme toplantısı yapılacak.

İzmir

Sorumlu Kişi: Dr. Gülru Polat

Hasta bilgilendirme toplantısı yapılacak.

Burdur

Sorumlu Kişi: Dr. Sabri Serhan Olcay

16.03.2018 tarihinde saat 10:00 da  Burdur Devlet Hastanesi Eğitim Salonunda, Göğüs Hastalıkları servisinde tedavi gören  hasta ve yakınlarına Pulmoner Rehabilitasyon (PR) anlatılacak. PR programını tamamlayan hastalar deneyimlerini paylaşacak. Yerel Basın da bu toplantıya davet edilecek.

Kırıkkale

Sorumlu Kişi: Dr. A. Füsun Kalpaklıoğlu

13 Mart 2018 tarihinde Göğüs hast, Fizik Tedavi uzman ve fizyoterapistlerden oluşan bir ekip hastalara bilgilendirme toplantısı yapacaktır.

 

Ankara

Sorumlu Kişi: Dr. Pınar Ergün, Dr. Sema Savcı

Akciğer Rehabilitasyonu Haftası ile İlgili Olarak 13 Mart 2018 de Ankara'da Sempozyum düzenlenecek.

İstanbul

Sorumlu Kişi: Dr. İpek Özmen

Hasta bilgilendirme toplantısı yapılacak.

Antalya

Sorumlu Kişi: Dr. Nursel T. Selçuk

ANTALYA E.A.H. ‘nde hasta ve yakınları için bilgilendirme standı açılacak.

Niğde

Sorumlu Kişi: Dr. Ayhan Varol

Yatan ve Poliklinik Hastalarına PR hakkında bilgi verilecek, afişler asılacak ve broşürler dağıtılacak, basın bildirisi düzenlenecek. Tv, Radyo programları yapılacak. Sağlık personeline PULMONER REHABİLİTASYON konusunda sunum yapılacak.

 

Doğu Anadolu Şube-Van

Sorumlu Kişi: Dr. Hanifi Yıldız

Şubemizin değerli üyesi sayın Dr. Selvi AŞKER derneğimizi ve Van İl sağlık müdürlüğünü temsilen, 12.03.2018 tarihinde Van Tutku FM’de pulmoner rehabilitasyon haftası münasebetliyle pulmoner rehabilitasyonun önemi ile ilgili bir canlı yayın söyleşisi gerçekleştirecek.
Hastalara yönelik olarak şubemizin kurul üyesi sayın. Dr. Fikret KURHAN  Van ilimizde Van Edremit ASM’de 12.03.2018 ile 16.03.2018 tarihleri arasında bir gün boyunca açılacak stant ile hastalara akciğer sağlığı üzerine pulmoner rehabilitasyonun önemi ile ilgi solunum fonksiyon testleri yapılırken bilgi verecek ve hastalarla bir buluşma gerçekleştirecek.
Dr. Hanifi YILDIZ Van il sağlık müdürlüğünü ve Türk Toraks Derneğini temsilen yerel gazetelerde (Anadolu ajans, İhlas haber ajansı ve doğan haber ajansı vb.) yayınlanacak bir köşe yazısında pulmoner rehabilitasyonun akciğer ve genel sağlık durumu üzerine olan etkisine değinecek.

 

Düzce

Sorumlu Kişi: Dr. Ege Güleç Balbay

15 Martta Düzce Devlet Hastanesi ve merkezindeki Krempark AVM arkasında sağlıklı yaşam aracılı ile stant açılacak, bilgilendirme yapılacak ve eğitim videolarının izlenmesi sağlanacak. Sağlıklı Yaşam İçin Hareket sloganıyla şehir merkezinde yürüyüş yapılacak. Aynı gün Atatürk Devlet Hastanesinde Dr. Ege Güleç Balbay tarafından hasta bilgilendirme toplantısı yapılacak. Tüm etkinlikler belediye tarafından afişlerle belediye otobüslerinde duyurulacak.

İstanbul

Sorumlu Kişi: Dr. Lütfiye Kılıç

Pulmoner rehabilitasyon haftası kapsamında İstanbul Yedikule Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 13.Mart.2018 tarihinde hasta ve hasta yakınlarına yönelik eğitim toplantısı yapılacak.

Yalova

Sorumlu Kişi: Dr. Ertan Sarıbaş

7 Mart tarihinde Hava meydan komutanlığında sunum yapılacak SFT ve karbonmonoksit ölçümü yapılacak.
12 Mart tarihinde kent meydanında stant açılacak karbonmonoksit ölçümü yapılacak.
21 Mart tarihinde tema vakfı üyelerine sunum yapılacak SFT ve karbonmonoksit ölçümü yapılacak.
22 Mart tarihinde kent meydanında stant açılacak karbonmonoksit ölçümü yapılacak.
28 Mart tarihinde Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde sunum yapılacak SFT ve karbonmonoksit ölçümü yapılacak Tüm toplum sağlığı, devlet hastanesi ve özel hastanelere resmi yazı yazdık onlarda stant kuracak, halk eğitimi ve hizmet içi eğitim planlayacaklar bakanlığımız tarafından gönderilen afiş ve broşürler çoğaltılıp tüm sağlık kurum ve kuruluşlarına gönderildi. Basın bülteni hazırlandı.