Çocuk Göğüs Hastalıkları Çalışma Grubu

Sağlık Bakanlığı'mızın 22.3.2020 güncellemesi olarak COVID-19 enfeksiyonunda "Çocuk Hasta Yönetimi ve Tedavisi" önerilerini de sizlerle paylaşıyoruz.

Değerli üyelerimiz,

Sağlık Bakanlığı'mızın 22.3.2020 güncellemesi olarak hazırlanan COVID-19 enfeksiyonunda "Çocuk Hasta Yönetimi ve Tedavisi" önerileri rehberin resmi olarak yayınlanmasıyla birlikte erişilebilir oldu. Biz de sizlerle çcuk hastalarda tedavi ve yaklaşımın güncellenmiş bu halini paylaşıyoruz.

Bu haberimizin altında, söz konusu belgeye ismine iliştirilmiş linki tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca tedavi şeması olan Tablo 1 ile bu tablonun alt açıklamalarını fotoğraf halinde bulabilirsiniz. 

Kişisel Korunma Önlemlerinin sıkı şekilde uygulanmasının halen en önemli korunma olduğunu , Sağlık Bakanlığı'mızın güncellenen rehberinde de 21.03.2020 tarihinde sizlerle paylaştığımız görüşümüzle uyumlu şekilde kemoprofilaksinin önerilmediğini bir kez daha belirtmek isteriz.

Bu öneriler üzerinden de bilimsel yaklaşım gereği, yeni güncel kanıtları derleyerek ilgili kurullara bunları iletmemizin meslek örgütü olarak sorumluluk alanımıza girdiğinin bilinciyle çalışmalarımızı sürdüreceğimizi belirtiriz.

Hastalarınızın takibinde güzel sonuçlar ve sizlere de sağlıklı günler diliyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla,

Türk Toraks Derneği 

Sağlık Bakanlığı'mızın COVID 19 enfeksiyonunda "Çocuk Hasta Yöönetimi ve Tedavisi" önerileri için (22.03.2020) buraya tıklayınız.