Astım Allerji Çalışma Grubu

3 Mayıs 2016 Dünya Astım Günü

Değerli Üyelerimiz,

3 Mayıs 2016 Dünya Astım Gününde, Her Nefeste Hayat, Astım Projesi kapsamında GARD Türkiye Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kronik Hastalıklar, Özürlüler ve Yaşlı Sağlığı Daire Başkanlığı, Türk Toraks Derneği Astım ve Allerji Çalışma Grubu, Türkiye Ulusal Allerji ve Klinik İmmunoloji Astım Çalışma Grubu tarafından hazırlanan Basın Bildirisi, Posterler, Broşürler, Astım Hasta Eğitim İnfografik Filmi, Olgularla Erişkin Astım Hekim Eğitim Filmleri ve İnhaler Cihazlar Filmlerinin linkleri veya ekleri aşağıda kullanıma sunulmuştur.

Afiş ve Broşürlerin hastalarımızda farkındalığı artırması, Hasta Eğitimi İnfografik Filminin hastalarımıza önerilmesi, eğitim toplantılarında veya hastane ekranlarında gösterilmesi (işaret dili ile anlatım da olduğundan sağır olanlarda yararlanabilir) ile Astım Farkındalığı ve Eğitiminin sağlanması amaçlanmıştır. Erişkin Astımı Hekim Eğitim Filmlerinin; Tıp Fakültesi Öğrencilerimiz ve 1. Ve 2. Basamak hekim eğitimlerinde kullanılmaları ile astım eğitimin pekiştirilmesini, İnhaler cihazlar filminin, Hekim, Hemşire, Eczacı gibi Sağlık Çalışanlarının hastalarına göstermek üzere yararlı olmasını, dileriz.

Tüm bu malzemelerin hazırlanmasında emeği geçen yukarıda sayılan gruplara ve etkinliklerini bildiren GARD İl Kurulları, TTD Şube ve İl temsilcilerine teşekkür ederiz. Etkinliklerin geri bildirimlerini de iletmelerini dileriz.

Saygılarımızla,

Dr. Bilun Gemicioğlu
TTD GARD Temsilcisi ve Koordinatör Yardımcısı
Dr. Arzu Yorgancıoğlu
GARD Türkiye Koordinatörü

Hasta Eğitimi Yapılan Yerler Listesini görmek için tıklayınız.

3 Mayıs 2016 Dünya Astım Günü Yapılacak Etkinlikler Listesini görmek için tıklayınız.

Basın Bildirisine ulaşmak için tıklayınız.

Astım Çocuk Afiş indirmek için tıklayınız.

Astım Çocuk Broşürü indirmek için tıklayınız.

Astım Çocuk Broşürü indirmek için tıklayınız.

Astım Yetişkin Broşürü indirmek için tıklayınız.

Astım Yetişkin Afiş Yer-Saat indirmek için tıklayınız.

Astım Yetişkin İç Broşür indirmek için tıklayınız.

Astım Yetişkin Afiş indirmek için tıklayınız.