Akciğer Nakli Çalışma Grubu

Türk Toraks Derneği İstanbul Şubesi Ekim Ayı Tevfik Sağlam Toplantısı Yoğun Katılımla Gerçekleşti

 Değerli üyelerimiz, 

Türk Toraks Derneği İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Tevfik Sağlam Aylık Toplantılarının bu eğitim döneminde ilki, 3.10.2018 tarihinde yoğun katılımla gerçekleşti.

Toplantı, dün görevi başında bir hastası tarafından öldürülen sevgili meslektaşımız Dr. Fikret Hacıosman'ın anısına saygı duruşuyla başladı. 

Dr. Benan Müsellim'in Bilecik ve Eskişehir'i içeren "Osmanlı'nın izinde; Başlangıç" adı verilen tur programını ve  Toraksım sosyal platformundaki yeni paylaşımları anlattığı konuşması ve ardından Türk Toraks Derneği İstanbul Şubesi Başkanımız Dr. Esin Tuncay'ın 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü sebebiyle aynı havayı soluduğumuz sokak hayvanlarını konu alan konuşması büyük ilgi gördü. Bu konuşmasında Sayın Tuncay, korumamız, beslememiz, sahiplenmemiz gereken sokak hayvanlarının yaşadıklarına, onlara dair yanlış bilinenlere, onlar için nelerin yapılabileceğine yer verdi.  

Bu ayki Tevfik Sağlam Toplantısının bilimsel programı, Türk Toraks Derneği İstanbul Şubesi ile Akciğer Nakli Çalışma Grubunun ortak etkinliği ile oluşturulmuştu. Aylık toplantı kapsamında, "Akciğer Transplantasyonunda Kimler Listeye Alınmalı?" başlıklı sunumu Dr. Ahmet Erdal Taşçı ve "Transplantasyon Sürecinde Pulmoner Rehabilitasyon" başlıklı sunumu  Dr. İpek Özmen gerçekleştirdi. Katılımcıların ilgiyle dinlediği ve soru-katkılarla zenginleşen bu konuşmalar güncel bir konuya ışık tutar nitelikteydi.

Sunumları gerçekleştiren ve toplantımıza katılan bütün üyelerimize teşekkürlerimizi sunarız. 

 

Türk Toraks Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu