Çukurova

TTD Çukurova Şube Dünya KOAH Günü Etkinlikleri

 Değerli Türk Toraks Derneği Üyeleri,

19 Kasım 2014 Dünya KOAH günü nedeni ile şubemize bağlı illerde basın açıklaması, radyo-televizyon programı, hasta ve doktor eğitim toplantısı, doğa yürüyüşü, ağaç dikimi ve KOAH hastalığı ile ilgili stand açılması ve spirometri ölçümleri gibi geniş bir yelpaze de aktiviteler yapılmıştır.

Emeği geçen tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

Saygı ve sevgilerimizle

Dr Sebahat GENÇ                                Dr Eylem Sercan ÖZGÜR

TTD Çukurova Şube Başkanı             TTD ÇukurovaŞube Sekreteri 

TTD Çukurova Şubesinde yapılan Dünya KOAH günü etkinlikleri: 

Hatay
Hatay Televizyonunda KOAH günü ile ilgili program – Dr Sebahat Genç

‘’Antakya Primemall AVM" girişinde sigara içenlere spirometre yapılması ve KOAH hastalığı ile bilgi verme ve broşür dağıtımı – Dr Serkan NURAL  

 Adana
 ‘’Adana Real AVM" spirometre yapılması ve KOAH hastalığı ve sigara bırakma konularında bilgi verme ve broşür dağıtımı - Dr Mehmet Ali Habeşoğlu, Dr Özlem Olgunus, Dr Ufuk Demirdüzen, Hemşire Ayfer Çerçi, Teknisyen Oğuz Yaylagülü (20-11-2014)  

 Osmaniye
 Radyo programı (22 Kasım 2014) - Dr Gülsüm Sibel Kayalı  

Kilis
Hasta Bilgilendirme Toplantısı - Erkan Kurtaran

Radyo programı - Erkan Kurtaran (19 Kasım 2014)   

Mersin
19 Kasım 2014 Çarşamba günü basın açıklaması, hasta eğitimi,  ağaç dikimi ve orman yürüyüşü aktiviteleri gerçekleştirildi. Hastalar Mersin Üniversitesi poliklinik önünden otobüsle alındı. Kent Ormanı yolunda otobüste güzel bir interaktif KOAH eğitimi Dr. Sibel Naycı tarafından yapıldı. Hastalarla birlikte Kent Ormanda çam ağaçlarının altında zevkli bir yürüyüşten sonra ağaç dikimi alanına geçildi. Burada Dr. Sibel Naycı  tarafından basın açıklaması yapıldı. Ardından hastalarla birlikte KOAH ormanı için fıstık çamı, selvi ve defne ağacı dikimi yapıldı.  

Aile hekimlerine yönelik KOAH eğitim toplantısı - Dr. Eylem Sercan Özgür (24 Kasım 2014)