Ankara

Türk Toraks Derneği Ankara Şubesi Eylül Ayı Bilimsel Toplantısı: "Olgularla Pulmoner Rehabilitasyon: Astım ve İdiyopatik Pulmoner Fibrozis" Gerçekleştirildi

 Değerli üyelerimiz, 

 

Türk Toraks Derneği Ankara Şubesi, 19.09.2019 tarihinde “Olgularla Pulmoner Rehabilitasyon: Astım ve İdiyopatik Pulmoner Fibrozis” başlıklı Eylül ayı toplantısı Bilkent Rollhouse’da yoğun bir katılımla gerçekleşti.

 

Toplantıda, pulmoner rehabilitasyon kapsamında yapılan konuşmalar astım ve idiyopatik pulmoner fibrozis hastalarındaki uygulamaların katılımcılarla paylaşılmasını sağladı.

 

Dr. Ali Fuat Kalyoncu ve Dr. Pınar Ergün  başkanlığında yürütülen aylık toplantı kapsamında, İdiyopatik pulmoner fibrozis tanılı olgu, Dr. Fatma Çiftçi; İdiyopatik pulmoner fibrozisde pulmoner rehabilitasyon, Dr. İpek Candemir; Astım tanılı olgu, Dr. Ömür Aydın; Astımda pulmoner rehabilitasyon, Uzm. Fizyoterapist. Filiz Taşdemir tarafından aktarıldı.  

 

Katılımcıların ilgi gösterdiği ve soru-katkılarla zenginleşen bu konuşmalar astım ve idiyopatik pulmoner fibrozis olgularında pulmoner rehabilitasyon uygulamaları konusunda faydalı pratik bilgiler sağlayacak nitelikteydi.

 

Bilimsel toplantı ardından yapılan geleneksel bowling turnuvasında ise; üyelerimiz kıyasıya yarıştılar.

 

Sunumları gerçekleştiren ve toplantımıza katılan bütün üyelerimize teşekkürlerimizi sunarız. 

 

Türk Toraks Derneği Ankara Şubesi Yönetim Kurulu