Ankara

Türk Toraks Derneği Ankara Şubesi ve Pulmoner Rehabilitasyon Çalışma Grubu Ortak Etkinliği "Pulmoner Rehabilitasyon Hasta Eğitim Toplantısı" Gerçekleştirildi

Değerli üyelerimiz, 

 

Türk Toraks Derneği Ankara Şubesi ile Pulmoner Rehabilitasyon Çalışma Grubunun ortak etkinliği olan “Pulmoner Rehabilitasyon Hasta Eğitim Toplantısı” 11 Mart 2019 tarihinde Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirildi.

 

Dr. Pınar Ergun ve Dr. Hikmet Fırat’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; Pulmoner rehabilitasyon nedir? Hangi hastalara uygulanır? Faydaları nelerdir? Dr. İpek Candemir, Nefes darlığım var, balgam çıkartamıyorum, ne yapmalıyım? Fizyoterapist Filiz Taşdemir, Kronik (uzun süreli) akciğer hastalığım var, nasıl egzersiz yapacağım?“ Fizyoterapist Neşe Demir, Kronik (uzun süreli) akciğer hastalığım var, nasıl beslenmeliyim“ Diyetisyen Fatma Şengül, Kronik (uzun süreli) akciğer hastalığım psikolojimi etkiler mi? Psikolog Nurcan Egesel tarafından aktarıldı.  

 

Katılımcıların ilgi gösterdiği ve soru-katkılarla zenginleşen bu konuşmalar kronik akciğer hastalığı varlığında pulmoner rehabilitasyon uygulamaları, beslenme konusu ve hastalığın psikolojik boyutuyla ilgili kapsamlı, faydalı bilgiler sağlayacak nitelikteydi.

 

Sunumları gerçekleştiren konuşmacılara ve toplantımıza katılan bütün hastalarımıza teşekkürlerimizi sunarız. 

 

Türk Toraks Derneği Ankara Şubesi Yönetim Kurulu