Batı Karadeniz

Türk Toraks Derneği Batı Karadeniz Şubesi, “Veremle Savaş Eğitim Haftası” başlıklı Ocak ayı toplantısınıda tıp fakültesi öğrencilerinin tiyatro gösterisine de yer verdi.

Değerli üyelerimiz,

Türk Toraks Derneği Batı Karadeniz Şubesi'nin 7 Ocak 2019 tarihindeki “Veremle Savaş Eğitim Haftası” başlıklı Ocak ayı toplantısı Düzce Üniversitesi İstiklal Konferans Salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı, Türk Toraks Derneği Batı Karadeniz Şubesi, Düzce Il Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen tüberküloz haftası etkinliği tiyatro oyunu ile eğlenceli ve eğitici geçti. Tiyatro gösterisi öncesi asistan üyemiz Merve Erçelik çok güzel bir sunumla tüberkülozu anlattı. Ardından Düzce Tıp Fakültemizin 12 öğrencisinin hocalarımızla birlikte hazırladıkları tiyatro oyunu sahnelendi. Oyunda tüberküloz hem hastalara, hem sağlık çalışanlarına hem de hekimlere yönelik eğlenceli diyaloglar çok güzel bir gösteri ile aktarıldı. Bu orijinal etkinliğin hayata geçirilmesinde Anabilim Dalımızdan hocalarımız Doç. Dr. Ege Güleç Balbay ve Dr. Öğretim Üyesi Pinar Yildiz başta olmak üzere, Türk Toraks Derneği Batı Karadeniz Şubesi Başkanımız Prof. Dr. Ali Nihat Annakkaya  ve Mikrobiyoloji Anabilim Başkanı Prof. Dr. Elif Öztürk, il sağlık müdürlüğümüz bulaşıcı hastalıklar şubesinden Mürşide Annakkaya yoğun emek verdi. . Gösteri sonrası Il Sağlık Müdürümüz Sayın Yasin Yılmaz, Halk Sağlığı Başkanı Uz. Dr. Ökkeş Kepek, Akcakoca Ilçe Sağlık Müdürü Dr. Numan Çabuk, tüm anabilim dalı öğretim üyelerimiz öğrencilerimiz Gözde Eminoğlu, Nurefşan Er, Beyza Nur Bakır, M.Yasin Akçakoca, Nur Banu Okur, Sinem Özyurt, M.Göktuğ Günel, Metehan Özen, Funda Demir, Dilara Hocaoğlu, Kader Gizem Uçar, Aytolun Aytan'a teşekkür belgesi verdi.

Sunumları gerçekleştiren ve toplantımıza katılan bütün üyelerimize, tıp fakültesi öğrencisi olan ve gelecekte meslektaşlarımız olarak aramızda yer almalarını beklediğimiz öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Türk Toraks Derneği Batı Karadeniz Şubesi Yönetim Kurulu