İstanbul

Türk Toraks Derneği İstanbul Şubesi ile Türk Toraks Derneği Pulmoner Rehabilitasyon ve Kronik Bakım Çalışma Grubu Ortak Etkinliği "Teorikten Pratiğe Pulmoner Rehabilitasyon" Başlıklı Sempozyum Gerçekleştirildi

Değerli üyelerimiz,

Türk Toraks Derneği İstanbul Şubesi ile Pulmoner Rehabilitasyon ve Kronik Bakım Çalışma Grubunun ortak etkinliği olarak “Teorikten Pratiğe Pulmoner Rehabilitasyon” sempozyumu, 06.03.2019 tarihinde Sağlık Bilimler Üniversitesi Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi EAH’inde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Sempozyumda, pulmoner rehabilitasyon temel alınarak yapılan konuşmalar ve pratik uygulamalar ile yeni gelişmelerin katılımcılarla paylaşılmasını sağladı.

Kurs kapsamında, "Pulmoner Rehabilitasyon Ünitelerinin yapılandırılması ve aday olgunun değerlendirilmesi Dr. Pınar Ergün "Erken dönemde ve atakta pulmoner rehabilitasyon" Dr. İpek Özmen, "Hastaneden eve pulmoner rehabilitasyon programları" Dr. Dicle Kaymaz tarafından aktarıldı. Nefes darlığı ile nasıl başa çıkacağımız konusunda Uzm.Fzyt. Meral Karakış, egzersiz kapasitesini arttırmaya yönelik stratejiler için Fzyt. Murat Öztürk ve son yıllarda giderek önemi artan ‘düşme riski ve denge’ konusunda Doç.Fzyt. Aysel Yıldız sunum yaptılar.Pratik uygulamalar Dr.Elif Yıldırım, Fzt. Rüya Evin Aydın, Fzyt. Murat Emre Şahal ve Dyt. Şeyma Kukulu ve Hemş. Nurgül Yer tarafından gerçekleştirildi.

Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği ve soru-katkılarla zenginleşen bu konuşmalar pulmoner rehabilitasyon konusunda farkındalığın artmasına katkı sağlayacak nitelikteydi.

Sunumları gerçekleştiren ve kursumuza katılan bütün üyelerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Türk Toraks Derneği Pulmoner Rehabilitasyon ve Kronik Bakım Çalışma Grubu

Türk Toraks Derneği İstanbul Şube Yönetim Kurulu


 

Yalova

 

Pulmoner rehabilitasyon haftası Yalova etkinlik raporu için tıklayınız.