İstanbul

Türk Toraks Derneği İstanbul Şubesi'nin "Tüberküloz Tanı ve Tedavi Rehberinde Yenilikler” başlıklı Ocak 2019 Tevfik Sağlam Toplantısı Gerçekleşti.

 Değerli üyelerimiz, 

Türk Toraks Derneği İstanbul Şubesi, 02.01.2019 tarihinde “Tüberküloz Tanı ve Tedavi Rehberinde Yenilikler” başlıklı Ocak ayı toplantısı, beklenin üstünde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Şube başkanımız Dr. Esin Tuncay’ın, meslektaşımız Dr. Seren Arpaz’a yapılan saldırıyı kınama konuşması ile başladı. Şişli Belediyesi Rehabilitasyon Merkezi’ne yapılan sokak hayvanlarına yardım kampanyası nedeni ile belediyenin veterinerleri tarafından teşekkür plaketi sunumu ile devam etti. Toplantı sırasında yapılan yarışma ile iki üyemize bir kitap mağazasında kullanılmak üzere hediye çeki verildi.

Aylık toplantı kapsamında, "Tüberküloz ve StigmaDr. Yeşim Yasin,  "Ulusal Tanı ve Tedavi Rehberinde Yenilikler" başlığı altında erişkin bölümü Dr. Aylin Babalık, çocukluk çağı Dr. Erkan Çakır ve  "Tüberküloz Tür Tayini ve Direnç Testleri için Geliştirilen Yeni Tanı Yöntemi TBRIF "  Dr. Orhan Kaya Köksalan tarafından aktarıldı.  

Katılımcıların ilgi gösterdiği ve soru-katkılarla zenginleşen bu konuşmalar, tüberküloz tanı ve tedavisinde yeni gelişmelerle birlikte halen bazı kronik sorunların da devam ettiğini gösterdi.

Sunumları gerçekleştiren ve toplantımıza katılan bütün üyelerimize teşekkürlerimizi sunarız. 

Türk Toraks Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu