Kömürün Halk Sağlığı Üzerine Etkisi Konulu İklim Forumu Oturumu

toraks.org.tr /

 İklim  Değişikliği İçin Türk Toraks Derneği’nin de  Sözü Var.

 Haydi İklim Değişikliklerini tartışmak üzere ‘İklim Forumuna’ gelin.

Yeryüzü dört bir yandan  iklim değişikliğine bağlı sorunlarla karşı karşıya.  Her gün iklim değişikliklerine karşı felaketleri duyuyoruz ve uğraşıyoruz.  Türkiye’de de ani sellerle, sinsi kuraklıkla, azalan yeraltı suları ve kavurucu orman yangınlarıyla, ekmeğimizden suyumuza hayatımızın her yanına yönelik tehdit altındayız.

İklime bağlı sorunları tartışmak ve iklim değişiklerini durdurmaya katkı sağlamak üzere İklim Forumu düzenleniyor.  

İklim Forumu 12-13 Kasım’da Boğaziçi Üniversitesi’nde ve Büyük İklim Yürüyüşü 14 Kasım’da Beyoğlu’nda yapılacak.

İklim Forumu’na  aralarında TTB, Türk Toraks Derneği, TÜSAD, Temiz Hava Platformu, Sınır Tanımayan Hekimler Örgütü, Ekoloji Derneği, Fırtına İnsiyatifi, Tema, WWF, Su Hakkı Kampanyası, Yeryüzü Derneği, Toplum Gönüllüleri Vakfı, Küresel Eylem Grubu’nun da yer aldığı onlarca sivil toplum kuruluşu katılıyor ve destekliyor.

12 Kasım’da başlayacak forumun açılışında hekim örgütleri, yerel mücadeleler, gençlik hareketleri, kadın hareketleri ve sosyal hukuk hareketlerinden temsilciler de bulunacak.

Fosil, yakıtlar, ekoloji, aşırı tüketim, canlıların sağlık hakkının tartışılacağı forumda sorunlar tartışılacak  ve çözüm önerileri de masaya yatırılacak. 

Dünyanın pek çok ülkesinden ve Türkiye’den katılımcılarla, 60’a yakın oturum gerçekleştirilecek ve 150’nin üzerinde konuşmacıyı 12-13 Kasım’da Boğaziçi Üniversitesi’nde ağırlayacak .

İklim Forumu’na Türk Toraks Derneği Hava Kirliliği Görev Grubu Başkanı  Doç. Dr. Haluk Çalışır ve Üyesi  Prof. Dr. Hasan Bayram  konuşmacı olarak katılıyor.

İklim değişikliğine karşı ses çıkarmak, tüm canlıların   sağlığı için iklim değişiklerini tartışmak üzere üyelerimizi 12-13 Kasım’da İklim Forumu’na, 14 Kasım’da Büyük İklim Yürüyüşüne bekliyoruz.

Ayrıntılı program ve ulaşım için harita aşağıda sunulmuştur. Ayrıca https://iklimicin.org/ adresinden daha ayrıntılı bilgi edinilebilir.

Hava Kirliliği Görev Grubu Adına

Dr. Haluk Çalışır 

Dr. Nilüfer Kongar 

                                                                     Programa Ulaşmak İçin Lütfen Tıklayınız. 

İklim İçin Harekete Geçin!

https://iklimicin.org