2 Nisan 2020

Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Hocamızın COVID-19 salgını nedeniyle kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyor, başka hiçbir kaybımızın olmamasını yürekten diliyoruz.

 Günlerdir bizi hastalarımızın hayatını kurtarmak, her birine derman olmak için canla başla çalışmaya iten, zaman zaman kendimizin ve yakınlarımızın sağlığından kaygıya kapılsak da gereği neyse yapmaktan geri durmadığımız COVID-19 salgını doktorlar arasından bildiğimiz ilk kaybı yaşamamıza neden oldu. Öğrencileri, hastaları ve meslektaşları tarafından çok sevildiğini, ideal hekimlik örneği olduğu gibi bunu gelecek nesillere aktarmak adına öğrencilerine de aşıladığını duyduğumuz Cemil Hocamızdan iyi haber almayı beklediğimiz sürecin sonunda maalesef onu kaybettik. Bu kaybın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. İçimizde onun öğrencileri, arkadaşları da bulunmakta. Başta onlar ve değerli ailesi olmak üzere hepimizin başı sağ olsun. Bu, hepimizin kaybıdır. 

Aynı gün resmi rakamlar olarak 601 sağlık çalışanının COVID-19 pozitif olduğu kamuoyuna açıklandı. Her biri sağlık ordusunun yeri dolmaz bir bireyi olan sağlık çalışanlarımızdan başka kayıplar yaşamamayı diliyoruz. Salgında mücadele gücümüz herbirimizden geliyor. 

Değerli Cemil Taşçıoğlu Hocamızın kaybı, gerekli önlemlerin ülke genelinde alınması için bir uyarı olsun. Hocamızın acılı ailesine başsağlığı ve sabır dileklerimizi yineleyerek hocamızı yetiştirdiği öğrencileri, iyileştirdiği hastalarının sevgisiyle sonsuzluğa uğurluyoruz.

Halen hasta olan sağlık çalışanlarımıza da acil şifalar diliyoruz. 

 

Türk Toraks Derneği Merkez Yönetim Kurulu 

TEMİZ HAVA SOLUMAK HAKTIR

TWITTER

© Türk Toraks Derneği. Tüm Hakları Saklıdır