25 Ağustos 2015

Katkıda bulunmak istemez misiniz?

Akciğer hastalıklarının bir bölümü uzun süreli sizlerin ya da yakınlarınızın yaşam boyunca birlikte yaşayacağınız hastalıklardır. KOAH, astım, bronşektazi gibi hastalıklar, sarkoidoz, akciğer sertleşmesine yol açan hastalıklar hayat boyu takip gerektirebilir ve ilerleyici olarak hastanın kayatını çok zorlaştırabilir. Ama birlikte olursak daha güçlü mücadele ederiz.

Biz bu yolculukta sizlerle yol arkadaşlığı yapmaktan mutluluk duyacağız.

Bu çağrı hastalarımıza açık davetimizdir, gelin kendi organizasyonunuzu, "Akciğer Sağlığı ve Hastalıkları Hasta Derneğini" kurmak için katkıda bulunun, biz de gerekli desteği verelim.

Bu konuda sizden beklentimiz sadece gönlünüzü ve emeğinizi koymanızdır. Kuracağınız dernek için hukuki destek, toplantılarınızın organizasyonuna destek, büro-sekreter-telefon-internet-bilgisayar ihtiyaçları konularında karşılıksız mali destek için hazırız.

Böyle bir dernek hasta ve yakınlarına ne sağlayacaktır? 

  • Benzer sorunları yaşayan hastalar birbirleriyle iletişim halinde birbirlerinin tecrübelerinden yararlanabileceklerdir. 
  • Sizlerin kararlarıyla ihtiyaç duyulan konularda hasta ve hasta yakınları için bilgilendirme toplantıları yapılabilecektir. Bu toplantılarda Türk Toraks Derneği üyesi, konusunun ülkemizdeki en önemli uzmanları karşılıksız görev almaya hazırdır.
  • Hastalara yönelik yazılı veya görsel eğitim materyalleri hazırlanmasını sağlayabilecektir. Türk Toraks Derneği hastalara yönelik birçok kitapçık hazırlamakla birlikte, hastaların kendi ihtiyaçlarına göre bu kitapçıkların hazrılanması çok daha uygundur.
  • Göğüs Hastalıkları Hekimleri'nin kongrelerinde kurulacak bu hasta derneği ve hastalar yer alarak hekimlerle doğrudan iletişim kurarak sorunlarını ifade etmeleri imkanı olabilecektir.
  • Bazı hastalıklar için zaman zaman ülkemize ilaçların gelmesinde sıkıntılar olabilmekte, bürokrasi yavaş işleyebilmektedir. Binlerce kişiye ulaşan üye sayısıyla bu dernek kamuoyu baskısı yaratarak bu gibi durumların daha kolay aşılmasını sağlayabilecektir.

Böyle bir dernek konusundaki tek talebimiz, kurulacak hasta derneğinin bağımsız ve demokratik bir yapılanmayla kurulmasıdır. Bu sebeple Türk Toraks Derneği temsilcileri ve hekimler kesinlikle yönetimde yer almayacak, sadece destek görevini yerine getirecek, hasta ve hasta yakınlarının kendi aralarından seçecekleri yönetim kurulu söz sahibi olacaktır.

Bu konuda gönüllüyseniz [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz. Göndereceğiniz mail'de adınız ve irtibat telefonunuza da yer vermeniz halinde sizinle irtibata geçebileceğiz.

Gelin bu konuda birlikte adım atalım...

Türk Toraks Derneği

TEMİZ HAVA SOLUMAK HAKTIR

TWITTER

© Türk Toraks Derneği. Tüm Hakları Saklıdır