Kadın Çevresel ve Mesleki Akciğer Hastalıkları Toplantısı

(8 Ekim 2016)

Türk Toraks Derneği İzmir Şubesi, TTD Çevresel Mesleki Akciğer Hastalıkları Çalışma Grubu ve ULAKED Uluslararası Ekolojik Kadınköyü Derneği ile ortak düzenlenen Kadın Çevresel ve Mesleki Akciğer Hastalıkları Toplantısı, İzmir'de Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi EAH Konferans Salonunda yapıldı.

Oturum başkanlığını Dr. Arzu Yorgancıoğlu ve Dr. Peri Arbak, Dr. Mehmet Polatlı , Dr. Pınar Okyay'ın yaptığı 2 oturumdan oluşan toplantıda; TTD İzmir Şube Başkanı Dr. Mehmet Polatlı açılış konuşmasını yaptı. Ardından 26. dönem milletvekili Dr. Gülay Yedekçi, ULAKED Başkanı Hüzün Yücel, Dr. Birsen Ocaklı, Dr. Yeşim Yasin, Dr. Ece Kaya, Dr. Pınar Okyay, Dr. Osman Elbek, Dr. Pınar Çelik, Dr. Hilal Altınöz, Dr. Can Sevinç, Dr. İpek Özmen, Dr. Fatma Evyapan ve Dr. Serir Aktoğu'un değerli konuşmaları ile devam etti. Kadın Mesleki ve Çevresel Akciğer Hastalıklarının güncel bilgiler ışığında anlatıldığı, tartışıldığı toplantı süresince, ULAKED adına ressam Haşim Can organizasyonunda "Kadın ve Toplum" temalı karma resim sergisi yapıldı.

Toplantı sonunda sayın Dr. Arzu Yorgancıoğlu basın mensuplarına toplantı hakkında bilgi verdi. Toplantı panelist, katılımcı  hekimlere ve ressamlara serfikalarının dağıtıldığı sertifika töreni ile tamamlandı. Tüm katılımcı değerli hocalarımıza, meslektaşlarımıza, ressamlarımıza teşekkür ediyoruz.

TTD Çevresel ve Mesleki Akciğer Hastalıkları Çalışma Grubu