Ocak ayı Tevfik Sağlam toplantısı

(7 Ocak 2015)

Sayın Meslektaşlarımız,

6-12 Ocak 2015, 68. Verem Savaşı ve Propaganda Haftası nedeniyle Türk Toraks Derneği İstanbul Şubesi olarak , İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü ve  Verem Savaş Derneği ile ortak düzenlenen Ocak Ayı Tevfik Sağlam Toplantısı  07 Ocak 2015 tarihinde karlı ve soğuk bir günde DoubleTree by Hilton Istanbul-Moda Hotel'de 120 üyemizin katılımı ile  gerçekleşti.

Toplantıya, İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden Tüberküloz Şube Müdürü, Müdür Yardımcısı ve diğer çalışanlar,Verem Savaşı Derneği hekimleri ve hemşireleri de davet edildi. Tüberküloz Şube Müdürü Dr.Hande Uluç’un giriş konuşmasından sonra serbest kürsüde  İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden  Dr.Aysun Bozdağ ‘İstanbul'da Tüberküloz’ konulu konuşmasını yaptı.

 Dr.Özge Yılmaz’ın araştırma yöntemleri ,çalışma dızaynları ve kullanım alanları  ve Dr.Ayşe Bilge Öztürk’ün Toraks Derneği’nde ödül alan çalışmalar   sunumlarıyla serbest kürsü devam etti.

Dr.Zeki Kılıçarslan’ın Başkanlık yaptığı panelde, Dr. Kaya Köksalan ‘Tüberküloz tanısı ve moleküler yöntemler’ ,  Dr.Tülin Sevim ‘Moleküler yöntemlerin klinik kullanımı’, Dr.Hüseyin Yıldırım  ‘Plörezi tanısında medikal torokoskopi’ konulu sunumlarını yaptılar. Panelin ardından yılbaşı gala yemeğine geçildi.Müzik eşliğinde tüm üyelerimizle dans ederek yeni yılın ilk Tevfik Sağlam Toplantısını gerçekleştirdik.

Toplantımıza katkıda bulunan tüm hocalarımıza ve toplantıya katılan meslektaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.
 
Resimlerimiz aşağıdadır.

Saygılarımızla.
 


TTD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu