Asistan Gelişim Sınavı

(5 Aralık 2013)

Sayın Meslektaşımız,

Türk Göğüs Hastalıkları Yeterlik Kurulu (TGHYK) , geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da uzmanlık öğrencileri (asistanlara) yönelik Asistan Gelişim Sınavı yapacaktır. Sınava her asistanın kıdem yılına bakılmadan girmesi hedeflenmektedir. Her yıl girilecek sınavlar ile asistanların gelişimi, eksiklikleri, eğitimi daha iyi bir düzeye ulaştırmak için yapılması gerekenler belirlenebilecektir.

Sınav 100 sorudan oluşmaktadır. Sorularının %20’si yapılması gereken rotasyonları (İç hastalıkları, Kardiyoloji, İnfeksiyon hastalıkları, Radyoloji), 80 tanesi ise göğüs hastalıkları eğitimi ile ilgili konuları kapsamaktadır.

Sınav on-line olarak 5 Aralık 2013 tarihinde saat 15.00 de başlayacak ve belirli bir süre için sınav soruları internetten kullanıma açılacaktır. Sınav öncesi her katılımcıya sınava giriş için özel bir şifre ve sınava internette ulaşım ile ilgili bilgi gönderilecektir. Bu zaman diliminde toplu bir merkezde, gözetmen eşliğinde, denetimli yapılarak, internete bağlı bilgisayardan sorular cevaplandırılacaktır.

Sınav sonuçları sadece ilgili asistana ve bölüm başkanına gönderilecektir. Genel bir açıklama yapılmayacaktır ve kimse diğerinin sınav sonucunu bilmeyecektir.

Başarılar dileriz.

 

Prof. Dr. Metin Akgün Prof. Dr. Hayati Bilgiç
TGHYK Sınav Komisyonu Başkanı
TGHYK Başkanı