Doğu Karadeniz Solunum Buluşması

(29 Haziran - 3 Temmuz 2011)

Değerli Meslektaşlarımız,

Bu kez, sizleri çok farklı bir toplantıya davet ediyoruz.

Doğu Karadeniz yaylalarının büyülü ortamında hem bilimi paylaşmak hem de yayla gezileri ile doğanın bize vereceği pozitif enerjiyi kullanarak kaynaşmak istiyoruz. Bu toplantıyı farklı kılan diğer bir unsur ise, ülkemizde bugüne kadar yaşanmamış olan aynı alandaki iki uzmanlık derneğinin birlikte bilimsel bir toplantı organizasyonunu gerçekleştirmesidir. Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği ile Türk Toraks Derneği'nin buluşması ve dolayısıyla meslektaşlarımızın buluşması nedeniyle toplantımıza "Doğu Karadeniz Solunum Buluşması" ismini verdik.

Alanımızdaki güçlü iki dernek olarak el ele, işbirliği içinde bir bilimsel ve sosyal program organizasyonunda yer almamız, diğer uzmanlık alanlarındaki derneklere örnek olacaktır. Her iki derneğin de temel amacının "ülkemizdeki akciğer sağlığını korumak ve sorunlara çözüm üretmek" olması, güçlerimizi birleştirerek pek çok alanda işbirliği içinde çalışmamızın zorunluluğunu ve sorumluluğunu bizlere yüklemektedir.

Doğu Karadeniz yaylalarının büyülü ortamının tıp kongreleri ve toplantıları için son yıllarda cazip bir merkez haline geldiğini görüyoruz. Günlük iş yoğunluğumuz ve son yıllarda gelişen sağlık politikalarındaki köklü değişimin getirdiği sıkıntıları dikkate aldığımızda, bilimin konuşulması dışında farklı bir sosyal aktivasyonu fazlasıyla hak ettiğimizi düşünüyoruz. Toplantının yapılacağı bölgedeki konaklama olanaklarının kısıtlı olması nedeniyle toplantı için sınırlı sayıda kontenjan sağlanabilmiştir. Bu nedenle Doğu Karadeniz yaylalarında bizim ile birlikte olmak isteyen meslektaşlarımızın biran önce kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.
Derneklerimizin amaçlarına yönelik kullanabileceği ekonomik kaynaklar, toplantı organizasyonlarından elde edilen gelirler sayesinde oluşabilmektedir. Bu kaynakların gittikçe kısıtlı hale geldiği de bir gerçektir. O nedenle kaynakların doğru yöne aktarılması artık bizler için çok önemli bir işlev haline gelmiştir. Bu organizasyonumuzdan elde edilecek gelir tamamen üyelerimizin yapacağı bilimsel araştırmalara destek olarak aktarılacaktır.

“Doğu Karadeniz Solunum Buluşması” web sitesi https://www.solunumbulusmasi.org/ aktif olup bilimsel ve sosyal program ile ilgili ayrıntıları takip edebilirsiniz.

Ülkemizin bu güzel köşesinde buluşmak dileğiyle saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.
 
Doğu Karadeniz Solunum Buluşması
Organizasyon Komitesi

 

 

BİLİMSEL PROGRAMA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ